Slovácké muzeum uherské Hradiště

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti zaujímá v síti českých a moravských muzeí významné postavení. Nejen svým stářím či množstvím sbírkových předmětů, ale především zaměřením a pracovními výstupy upoutává zájem odborné i laické veřejnosti. Není typicky vlastivědným zařízením.

Již od svého vzniku se profilovalo etnografií a archeologií, později výtvarným uměním a historií.

Více informací zde....

Hrad Buchlov

Buchlov se řadí k nejstarším hradům v České republice. Jeho počátky se datují do 1. poloviny 13. století. Význam hradu spočívá především v unikátním zachování původních architektonických prvků jednotlivé výstavby. Jde tak o jeden ze vzácných příkladů v naší architektuře.  Hrad je zároveň ukázkovou ilustrací přeměny strohého gotického hradu v pohodlné renesanční panské sídlo. 

Hrad Buchlov je nejvýraznější dominantou moravského Slovácka, spolu s kaplí svaté Barbory tvoří oddechové a kulturní prostředí této oblasti.    Více informací najdete zde...

Zámek Buchlovice

Zámek Buchlovice patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Kvalita architektury, rozsáhlé sbírky, proslulí majitelé i důležitost v dějinách posledních let habsburské monarchie činí ze zámku místo významem daleko přesahující hranice českých zemí.

Více informací najdete zde...

Zámek Uherský Ostroh – historické i kulturní centrum

Renesanční zámek, který vznikl přestavbou původní obranné tvrzi, uzavírá historické centrum města Uherský Ostroh (Zlínský kraj). Přes řeku Moravu vás k němu přivede obloukový most z roku 1928. Další zajímavostí je bývalý městský pivovar i kostel sv. Ondřeje. Zámek dnes slouží jako informační centrum a také jako zázemí mnoha společenských i kulturních akcí. Je zajímavou zastávkou cyklistů, kteří se odhodlali zdolat moravskou vinařskou stezku.

Více informací najdete zde...

Hvězdárna ve Veselí nad Moravou

Pokud plánujete cestu do Veselí nad Moravou, nebo výlet po Baťově kanále, můžete tyto činnosti spojit se zajímavou návštěvou veselské hvězdárny. Přímo u hvězdárny se nachází přístaviště "U hvězdárny", kde můžete vyvázat svoje plavidlo, nebo využít náš přístav.

Hvězdárna ve Veselí nad Moravou je specializované kulturní zařízení orientované na popularizaci a vzdělávání v oboru astronomie a příbuzných přírodních a technických věd. Pořádají se zde odborné přednášky a především pozorování noční oblohy. Více informací zde...

Skanzen Strážnice - Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy

Skanzen Strážnice je otevřen od května do října mimo pondělí od 9:00 do 16:00, o víkendech do 17:00, během července a srpna vždy do 17:00 hod. Poslední vstup je hodinu před zavírací dobou. Během celého roku se zde konají akce.

Více informací najdete zde...

Vesnické památkové rezervace Plže - Petrov

Památková rezervace lidové architektury - Plže je chloubou obce Petrov.
V areálu je okolo 80 vinných sklepů budovaných od 15. století. Sklepy budovali sami vinaři. Vinné sklepy vytvářejí ulicovou zástavbu se dvěma náměstíčky. Areál je hojně navštěvován turisty a rozvíjí se zde výrazně vinařská turistika.

Více informací zde...

Letní koupaliště Hodonín

Koupaliště v Hodoníně patří mezi největší a nejmodernější  na jížní Moravě. Najdete zde víceúčelový bazén dlouhý skoro 50 metrů, rozdělený na plaveckou a rekreační část s vodními atrakcemi, jako jsou vlnobití, šplhací síť, duha a perlička.

Centrálním prvkem jsou ale jednoznačně 57 metrů dlouhý tobogan a třídráhová skluzavka.

Více informací najdete zde...

Lázně Hodonín

Moderní lázeňský komplex v srdci Jižní Moravy poskytuje cílenou léčebnou a rehabilitační péči i dokonalou relaxaci. Přijeďte za zábavou a zdravím do Lázní Hodonín.

Lázně Hodonín patří k nejmladším lázeňským zařízením v České republice Lázeňská léčebna Hodonín, která byla součástí Lázeňské organizace Luhačovice, byla otevřena v červenci roku 1979.

Více informací zde...

Masarykovo muzeum v Hodoníně

nejvýznamnějším hodonínským rodákem je bezesporu Tomáš Garrigue Masaryk, není tedy divu, že první profesionální stálá expozice na území České republiky se nachází právě zde. Muzeum se nachází v  prostorách barokního zámečku.

Zajímavostí muzea v zámečku je jediná stálá expozice na Moravě věnovaná Tomáši Garrigue Masarykovi. Základním motivem expozice je cesta celým jeho životem. Doplnění tvoří tři krátké audiovizuální programy a závěrečný film. Část expozice je věnována i historii města hodonín.

Více informací zde...